Südamelöögisageduse kõikumine 07.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Ei ole kindel, et on õige koht, aga siiski...

Teemaks südamelöögisagedus menstruaaltsükli vältel. Saan aru jah, et tsükli esimeses pooles ongi madalam ja tõuseb tsükli lõpus. Kuid minu jaoks on need väga äärmuslikud. Rahuloleku pulss võib mul menstruatsiooni ajal olla 50-55 (on olnud isegi 48), samal ajal kui tsükli lõpus 65-71. Ka koormuse ajal jööb tsükli alguses pulss napilt 90 peale, samas tsükli lõpus suudan ka 140-150 välja venitada, seda kõike täpselt sama koormuse juures. Kohutavalt häirib tsükli alguse udune enesetunne, väsinud olek, mis siis kaasneb, koormust on ka justkui raskem taluda. Tsükli lõpus esineb palju lisalööke jällegi.

Tehtud on koormustest, seal midagi välja ei tulnd, tehti tsükli lõpus seega seda tüüpilist momenti, mis taükli alguses esineb - koormuse lõpetades kukub pulss alla ülijärsult ei esinenud.

Küsimus, kas selline asi on ohtlik? Kas sellega peaks pöörduma mõne spetsialisti juurde? Muret teeb just tsükli alguse osa, kus kaasneb kehv enesetunne ja pulsi järsk langus koormuse lõppedes.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on kenasti uuritud ja välistatud mõni orgaaniline ehk "päris " südamehaigus. Vaevus on omane talitlushäirele ja ka veidi kõrgemale ärevusele, tähelepanule oma ohutute tervisevaevsute suhtes.
Saan vaid soovitada jätkuvat koostööd oma perearsti jt spetsialistidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi