Röga ja suur sülje eritus 29.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul aastaid selline probleem, et tatt nagu valguks kurku. Suvel on tavaliselt parem. Viimasel aastal on tekkinud juurde ka suur sülje eritus. Kogu aeg peab sülitama või neelatama. Eriti piinav on öösiti kui see kõik ajab ka köhima. Lima ja sülje eritus on värvitud,
Põskkoopad on kontrollitud, kurguarst ei leidnud ka midagi. Allergia proovid korras.
Kas oskate soovitada, mida võiks veel kontrollida, et probleemile lahendust leida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kas on mõeldud mao-söögitoru tagasivooluhaigusele. Tavaliselt tekib vaevus lamades madala peaalusega. Esmane soovitus on püüda magada poolistuvas asendis, kasutades patju-tekke asendi hoidmiseks. Saate juba paari päeva pärast hinnata muutuseid. Ja alati on õige, kui arst saab haiget vahetult uurida ja teha põhjendatud uuringute-konsultatsioonide plaane.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi