üle 5 aasta köha 11.10.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Köha mis piinab päeval, öösel ei köhi. Kurgus ärritus tunne. Röga eritus mitte palju enam hommikul kuid ka päeva peale. Värvus hommikul kollane ja mõned kuud tagasi märkasin rögas selliseid tumedaid väikeseid tükke, kiude. Köha ärritus kaasneb rääkimisel enam ( tööl räägin palju ) Vahel tundub et ka peale söömist kuskil tunni möödudes tekib ärritus. Olen suitsetaja . Mitte pidevalt aga siiski tuleb ette.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et köha on reflukshaigusest, võimalik, et ka muu põhjus.
Soovitan koostöös oma perearstiga teha kopsupilt ja spirograafia ning gastroskoopia. Täpsustavad analüüsid verest ja rögast. Siis edasine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi