Röntgeni vastus 10.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Sügisel tekkis köha ja röga eritus. Perearst suunas röntgenisse. Sain AB ravi 7 päeva. Köha ja röga taandus. Soovin uurida röntgeni vastuse kohta kas leid on seotud köhaga või on põhjust muretseda?Hetkel köha ja röga ei ole.

Kopsuröntgeni vastus: : Röntgeniülesvõte rindkere piirkonnast (üks ülesvõte) x1 Diafragmad selgekontuursed, VI roide kõrgusel, siinused vabad. Kopsutipud puhtad. Hiilused struktuuritud, joonis alaväljadel rohkenenud Kopsuväljades koldelisi ega infiltratiivseid muutuseid ei näe. Südamevari ealine.

Kas hiiluste struktuuritus ja alavälja rohkenemine on tõsine leid? Kas hiiluste struktuur taastub?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Leid ei ole tõsine. Sellisel juhul tehakse mõne aja möödudes kordusradiogrammid ehk röntgenipildid, vajadusel vaevuste püsimisel ka CT rindkerest.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi