Kõrvavalu 03.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Vaevlen umbes kuu aega parema kõrvavalu käes. Olen kõrva näidanud kaks korda perearstile ja pole midagi leitud, kõrv pidi korras olema. Sellega seoses käisin uuesti gastroenteroloogil , kuna mul diagnoositud reflukshaigus ja internetist selle kohta lugedes leiab infot, et refluks võib kõrvavalu põhjustada. Kuid gastroenteroloog ütles, et kõrvavalu pole refluksiga seotud. Minu refluks väljendub ainult röhatistes, kõrvetisi pole üldse. Ei saa siiani aru, kas on üldse mao üli või alahappesus, internetist lugedes on sümptomid samasugused, nii üli kui alahappesuse puhul. Gastroenteroloog muid uuringuid peale gastroskoopia mulle teinud ei ole ja enam tagasi ei kutsunud. Kas te oskate öelda, millega võiks olla seotud ühepoolne ehk siis mul parema poolne kõrvavalu? Kas võib tegu olla kolmiknärviga? Peavalusid ei ole. Kas võib anda siiski refluks valu kõrva? Kas oleks vajalik kõrvaarstile minna? Millised uuringuid soovitate, lugedes netist viitab ühepoolne kõrvavalu kasvajatele ja see teeb mind ärevaks. Uuringutest tehtud uh kilpnäärmest, lümfisõlmedest kaelal ja gastroskoopia need korras. Ka vereanalüüs oli septembris korras, kas peaksin kordama?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Sellise ühepoolse kõrvavalu korral vereanalüüsid tavaliselt ei näita midagi. Ka Teie poolt kahtlustatud kole haigus niimoodi ei käitu. Pigem võib selline sümptomaatika tõepoolest olla tingitud kolmiknärvist, samuti võib see olla seotud vastava poole lõualiigese või hammaste probleemiga. Soovitaks alustuseks proovida seda, kuidas antud valu valuvaigistile reageerib - kui selle mõjul valu taandub, siis võib teha nt 10-päevase regulaarse kuuri ja siis vaadata, kuidas valu edasi käitub - kas taandub või taasilmub ning vastavalt sellele edasi tegutseda.
Lugupidamisega
Le Vallikivi