Seljaaju närvipõletik 30.05.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 18 aastane noormees, ning on selline mure, et selle kuu algusest (01.05.2021) võimalik, et ka paar päeva varem hakkas öösiti uni kaduma, peale seda aga paar päeva hiljem hakkasid tekkima valud seljaaju ja alaselja piirkonda. Alaselja omast sain kreemitades ilusti vabaks kuid seljaaju piirkonnas ei ole siiani üle saanud ning valu kiirgas kättesse. Olen kreemitanud ja rohte võtnud ning ka kaks korda EMO-s kus olin kanüüli all siis valuvaigistite all (Perfalgan Inj, 10mg/ml 100ml, Ketonal inj 100mg 2ml ja NaCl inf sol 0.9% 100ml)
Esimest päeva EMO-sse minnes oli valu nii tugev nagu keegi lõikaks noaga ning kirjutati välja Vimovo 2x päevas ja soovitati võimelda.
Järgnev päev jälle magada ei saanud kuna valu oli veel hullem, kiskus pisarad välja, üritasin perearsti juurde saada aga ei saanud tollel päeval siis läksin jälle Emo-sse ja jälle kanüüli all. Midagi need vedelikud aitasid kuid mitte väga, enne kui ära lasti öeldi, et peaksin võtma 1000mg/1g Paracetamoli ja Ibupropheni 800mg ning vajadusel 3x päevas ning soovitati ikka võimelda. Üritasin võimelda kuid valu tugev ei saa ning mingeid harjutusi suutsin teha.
Peale seda läks mul kanüüli koht siniseks ehk siis sinikas tuli oli ca 10 päeva kindlasti selle aja sees on käsi muutunud tuimaks ja nõrgemaks ning mingitel päevadel on ka valu pähe kiirganud.
Perearsti ei ole kätte saanud ning olen mõelnud minna eravisiidina neuroloogi juurde kas oleks vajalik minna?
Täna 30.05.2021 pole veel valu ega tuimsus üle läinud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Umbes suurel hulgal ravimeid võtta ei ole arukas tegu. Tuleks üritada selgitada põhjus. Kui perearst ei oska aidata tuleb konsulteerida neuroloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika