Hõõguv põletustunne rinnakus ja vasakus käes 23.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Külastasin teid 04.08 seoses oma selja ja kaelaprobleemidega.
Tegin läbi Vimovo ravikuuri. Selg iseenesest on paremaks läinud, aga olen hakanud tundma rinnakus, ülevalpool ja vasakus käes hõõguvat põletustunnet.(ei ole kõrvetised, vaid ülevalpool) Aegajalt vasak õlg, kõrv ja käsi valutavad, aga mitte kõvasti. Ja näopooles aegajalt nagu pakitseks või suruks. Vasak õlg on kange ka. Aegajalt tunnen ninajuures ja silmades ning otsmikus ka suruvat tunnet.
Hirmu teeb natuke see põletustunne rinnakus ja käes. Millest see võiks olla? Lugesin, et sellist sümptomit annab seljaaju kasvaja ja nüüd on hirm. Perearst uuringutele ei saada. Mul on skolioos 36kraadi ja kõverus alaseljas ning kaelas. Peavalusid ei esine. Kui siis, harva vasakul pool õrnalt tuikab, aga vähe. Mõnikord ennast keerates selja ülaosast selgroojuurest, kus esineb skolioosi kõveruse tõttu lihaspinge, käib terav lõikav valu korraks läbi. Mitte tugev.
Ehk oskate kommenteerida, kas see põletus-kipitustunne käes ja rinnus võib olla midagi tõsist.
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põletustunne rinnakus viitab roietevahelise närvi kahjustusele. Kaasub siis ka valu samal pool seljas abaluu taga. Põhjuseks võib olla Herpesviirusest tingitud närvipõletik - siis peaks olema olnud ka mingi punane lööve nahal roiete piirkonnas. Põhjuseks ka algavad muutused rinnalülidevahelises diskis. Soovitan massaazi selja ülaosale ja uut kuuri vimovoga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika