Kaela ja nimme radikulopaatia 11.08.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere . Kas spinaalkanali ja seljaaju deformatsioon diski prolapsist on seljaaju kahjustus ? ( kaelas ) on cauda equina sündroom ka .Kael on opereeritud 10 a. tagasi . Discectomia c 5 - 6 anterolateralis sin .

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Cauda equina sündroom saab esineda vaid nimmelülidevahelise kõhrketta kahjustuse korral. Sama probleem kaelaosas võib aga olenevalt diski väljasopistuse suunast ja ulatusest põhjustada nii närvijuurte kahjustust - valu, tuimus, nõrkus ühes käes kui ka seljaaju kompressiooni - jalgade nõrkus ja põiehäired. Asja saab täpsustada ja ravisoovitusi anda peale piltidega tutvumist ja läbivaatust.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika