Beebi võpatused 26.07.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on mure oma 7-kuuse beebi pärast. Nimelt paar päeva tagasi keeras järsku põrandal olles kõhult seljale ja sai peaga vastu põrandat koksu. Võtsin sülle, rahunes ruttu maha...ei oksendanud ega midagi. Laps nagu tavaliselt mängib, naerab, roomab jne. Aga peale seda vankrisse magama panek on teistmoodi. Nimelt kui hakkab uinuma ja keerab pea paremale poole, siis nagu võpatab/ehmatab, silmad suureks ja keerab kohe järsku ennast teisele küljele ning paaniliselt kisama (nagu tonti näeks ausõna). Nii hirmutav vaadata, kui ta nagu kangestub korraks ja vaatab ehmunult paremale poole oma suurte silmadega. Hambaid ka ei paista tulevat, et sellest mingi valu lööks. Ta praegu ehmatab ka nagu rohkem, kui varem.
Mul on nii hirm, et lähen juba muretsemisest ise hulluks. Ma ei saa aru, mis toimub, aga perearst katsus lapse üle ja kõik ilus (ja see kukkumise kõrgus ei olnud ka suur)...et kui need ehmatushood jätkuvad pikemalt, siis tuleks neuroloogile aeg panna. Mis selle põhjus võiks siis olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Minge lapsega lasteneuroloogi vastuvotule. Vaja voib olla lisauuringuid (EEG).

Dr. Ain Pajos