uneajal tõmblemine/ lõua krambid 12.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Esiteks magama jäädes enne und on üha tihedamini võatused, varem olid need sellised tavalised, nüüd on tugevad , tunned läbi kogukeha ja ärkad täiesti üles selle peale. Teiseks on aeg ajalt aga juba korduvalt läbi une kui tunned et suu läheb nagu krampi , tahtmine hambaid tugevalt kokku suruda , lõug väriseb ja on kange - üles ärgates taandub kiirelt tunne

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võpatused ja tõmblused uinumisel on tavaline ja normaalne, kui aga lisandub hammaste krigistamine (lihasspasmid mälumislihastes), või muud nt. unes rääkimine, käimine tuleks asja selgitamiseks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika