Tugev heli peas magama jäämisel 05.06.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mureks on magama jäämisel peas tekkiv tugev heli. Tavaliselt kestab heli vaid sekundi või paar ning peale seda uinun. Kogetud helisid on olnud erinevaid. Kõige enam olen kuulnud väga tugevat pauku/plahvatust, justkui ralliauto sõitmise heli. Üksikud korrad ka uksele koputamise, uksekella, kõvade esemete mahakukkumise heli. Mingisugust reeglit tekkimisel, sagedusel ei ole täheldanud, tuleb siis kui tuleb. Küll aga on vahest magama heites heli tulekut justkui ette tunda, peas ja kehas tekib pisut selline rõhuv tunne kuni selle tekkimiseni ning siis uinun. Lisaks on heliga kaasnenud ka alati kogu keha võpatus/tõmblus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võpatused enne uinumist ja une ajal on normaalne füsioloogiline nähtus, vahel võib kaasuda ka heli. Kas kõrvaarstiga olete nõu pidanud.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika