Pingepeavalu 09.10.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes kaks aastat on olnud pingepeavalud. Valud pole tugevad, vaid ongi igapäevaselt suruv ja rõhuv tunne meelekohtades, otsa ees juuksepiiril või natukene pealae kanti. Valuvaigisteid ei tarbi, vahel harva tugevama valu korral. Vahel ka öösel ärkan valu peale üles. Koos peavaluga on ka meelekohtades ja juuksepiiril nahaka kiskuv ja õhetav/tulitav tunne, samuti peanahk toodaks nagu intensiivselt rasu valu ajal. Koos peavaludega sama kaua on kestnud ka juuste väljalangemine. Kas pingepeavalu võib põhjustada juuste väljalangevust ning pearasu intensiivsemat tootmist peavalu ajal või on see eraldiseisev probleem pigem?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Peavalu juuste väljalangemist ei põhjusta, küll aga võib kaebustel olla ühine põhjus. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika