Emakakaela düsplaasia, Emakakaela põletikuline haigus 07.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin emakaela konisatsioonil ja sain sealt sellise vastuse:
Saateanumas 1 koetükk mõõtmetega 1,7 x 1,5 x 1 cm. Lõikepind värvitud musta värvainega. Lõigud konisaadist asetatud järjestikku kassetidesse 01/1-5. Uuritud kogu materjal. Histoloogiliselt lõigud emakakaelast kaetud parakeratootilise mitmekihilise lameepiteeliga. Transformatsioonitsoonis esineb epiteeli ebaküpset metaplaasiat, mis p16 negatiivne (patchy). Intraepiteliaalselt ning stroomas rohke segarakuline infiltraat. Leid sobib ebaküpsele metaplaasiale, foonil krooniline aktiivne tservitsiit

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Antud konisatsiooni materjalis emakakaela vähieelset seisundit ehk düsplaasiat ei ole. See võib vahel nii olla, et teie operatsioonieelsed analüüsid näitavad vähieelset seisundit ja näidustatud on konisatsioon, et see haigestunud osa eemaldada. Kuid muutused võivad olla väga väikesel alal ja vahel on need koeproovi võttes eemaldatud.
Igal juhul on teiega kõik hästi. Peale operatsiooni on soovitav HPV test ja rakuproov teha 6 kuu pärast.