veritusus ov ajal 15.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
ovolatsiooni ajal on ok, kui tuleb õrn triibuke roosat, kuid kui see kestab juba mõned päevad, kõht vahetevahel hästi õrnalt tuikab...
siiani pole midagi leitud õnneks... aga tundub kahtlane selline 3 päeva juba õrn triip ...
millega võib seotud olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 45-aastane

Füsioloogiline üleminekuiga meie kliimavöötmes on 45-55. Ovulatsioonide arv aastas hakkab langema juba 30-aastaselt, eriti 35-aastaselt. Üle 40-aastastel on rasestumine loomulikul teel võimalik 5-10%. Alates 41 Eestis ei toetata kunstlikku viljastamist, sest tulemused on ülimadalad.
Seetõttu ei ole usutav, et tegemist on ovulatsioonidega. Iga veritsusega peab pöörduma naistearstile, välistama STLI sugulisel teel levivad infektsioonid, HPV infektsioonid, emaka kaela põletikud, tupepõletikud, ka algava tupekuivuse sümptomid jne.
Kindlasti on teostatud EKVähi sõeluuring HPV/NAT, kas on nii?

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7