Määrimine ja kerge valu 12.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Peale viimase lapse sündi (juuli 2021) hakkasid päevad kaks kuud peale sünnitust (septembris). Oktoobrist hakkasin võtma minipille Delamonie, sellest alates enam päevi ei olnud. 21.november 2022 hakkasid päevad, kestis 5päeva ja oli nii nagu varemgi. Aga siis oli 9päeva vahet ja hakkas määrima ning määrib juba natuke rohkem kui nädal, vahel rohkem vahel vähem. Kerge alakõhu valu on ja alaseljas tunnen ka tuima valu. Imetasin last kuni 25.november 2022 siis lõpetasin täitsa ära. Kas see määrimine on minipillidest ja sellest, et enam ei imeta või peaksin siiski muretsema rohkem? Arsti aeg on kirjas aga see on alles jaanuari keskel.

Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Valulikkus ja veritusus on suure tõenäosusega seotud esimese ovulatsiooniga. Muretsemiseks pole põhjust. Esimesed ovulatsioonid peale sünnitust on sageli valulikud. Peale imetamise lõpetamist võib minipillidega tekkida ebakorrapäraseid lühemaid või pikemaid veritsusi/määrimisi. Seetõtttu soovitan nüüd minipillide asemel valida mõni teine rasestumisvastane vahend ja järgmisel arsti visiidil selles osas konsulteerida ja leida sobivaim vahend.
Heade soovidega,
Katrin Seidelberg