Ovulatsiooni päeval veritsus 16.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Menstruatsioon lõppes 5sept ning 10septmebril kasutasin Sos pilli levadonna. Täna 16.09 hakkas ootamatu veritsus ja täna ka ov päev.
Märganud et 2-3 päeva juba selline kahtlasem ollus/niiskus olnud. Muidu sümptomeid küll hetkel ei esine. Kas see on normaalne sos pilli kohta?
Kunagi varem olen ükskord veel võtnud aga siis ei olnud selliseid sümptomeid.
Kas see on normaalne või peaks naistearsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil ei esine tugevaid alakõhuvalusid ja ei ole rohket klompidena veritsust, siis midagi teha ei ole vaja. Ovulatsiooni ajal võib vahel esineda vähest veritsust ja see on normaalne.
SOS pill on suure hormonaalse löökannusega gestageeniga tablett, mis võib soodistada vaheveritsusi ning tsüklihäireid.
Kui teil ei ole kohe raseudse plaani, siis pigem soovitan minna konsultatsioonile kindlama ja sobivama rasedusvastase vahendi leidmise suhtes.