Vähene määrivus/veritsus tsükli ajal 18.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine viimased päevad olid 02.10.2022 ovulatsioon peaks olema 19.10.2022 ja uus tsükkel peaks algama 03.11 2022 aga 13.10.2022 tekis määrivus ja vähene õrnroosa veritsus mis veel kestab kas sellisel juhul on ka võimalik rasestuda kui vahekorrd on toimunud selle aja jooksul ja arst avastas ka mõne aja eest müomsõlmed kas ja selles võib ka põhjus olla.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
13.10 ehk 12. tsükli päeval tekkinud vähene veritsus on suure tõenäosusega seotud ovulatsiooni perioodiga. Sellel perioodil on rasestumise võimalus olemas, sõltumata veritsusest. Ovulatsiooniga seotud määrimine või vähene veritsus esineb alati tsükli keskel ja kestab tavaliselt 2-3 päev, harva kauem. Ka müoomisõlmed võivad olla tsükliväliste veritsuste põhjuseks, kuid see sõltub eelkõige sõlmede asukohast. Ultraheli uuringul täpsustatakse sõlmede suurus ja asukoht ja selle info põhjal saab arst öelda, kas antud sõlm või sõlmed võivad olla veritsuse põhjuseks.