Peale seksi valu ja veritsus? 19.12.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Proovime rasestuda pea aasta juba, seekord ovulatsiooni ajal seksides oli veidi valus ja pool tundi hiljem ei suutnud kõndidagi. Hetkel selline tõbine ka, lootsin et läheb üle. Valu oli tugev 2 päeva ning täna, 3ndal päeval hakkas veritsema. Arsti juurde niipea aega ei saanud, kas peaksin muretsema? Päevadeni on aega 11 päeva. Päevad on mul alati täpsed, stressirohkel ajal kõiguvad 1 või 2 päeva.

Emakaga on mul olnud muresid küll, üks raskem põletik umbes 5 aastat tagasi ja selle aasta alguses tehti laparoskoopia, paar kuud tagasi kontrollis öeldi et kõik korras.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mõnedel naistel esineb ovulatsiooni ajal vähest vereeritust,mis võib kesta 1-2 päeva.Ovulatsiooniaegse vereerituse põhjuseks peetakse kohe munaraku vabanemise järel tekkivat vere östrogeenisisalduse järsku langust.Sellega üheaegselt võib tekkida valu alakõhus.Kuna elate vabalt suguelu,peaks siiski günekoloogi vastuvõtule minema.Kontrollima peaks emakakaela ( põletik,polüübid)? ja ka emakaväline rasedus võiks kõne alla tulla.Edu soovides,Maie Väli