Ovulatsiooni järgne määrimine 08.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tekkis mure sellega, et ovulatsioon oli 2 päeva tagasi, millal siis määris veidi ja järgmine päev oli ok. Nüüd 2 päeva hiljem näen, et tuleb lausa verd, mitte palju aga peale pühkimist on paberil ikka veri, nagu päevade esimesel päeval. Pole varem sellist asja olnud kunagi, ovulatsiooni ajal on määrinud ja sellega on see ka piirdunud. Valusi alakõhus samuti ei ole. Rase ei saa kindlasti olla ja naistearstil on see aasta käidud ja kõik oli ok. Pille pole nüüd aasta enam võtnud ja peale seda läks isegi menses korda ja tuleb iga kuu õigel ajal ja pole vahepealselt määrimist olnud. Olen nüüd päris mures, et mis võib sellist asja põhjustada. Toon välja, et menses on keskmisest vererohkem ja võtan selle ajal rauda.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ovulatsiooniaegset vertsust võib aeg-ajalt esineda. Tavaliselt on veritsus minimaalne ( roosakas voolus, pruunikas määrimine, minimaalne veri) ja kestab 1-3 päeva, kuid harva võib veritsus olla ka veidi suurem. On ka võimalik, et tegemist on tsüklihäirega ja järgmine menstruatsioon hilineb. Kui edaspidi järgnevatel kuudel samasugne olukord kordub, siis pöördu naistearsti poole.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg