Kliitori paistetus 09.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mind painab järgnev mure! Nimelt peale vahekorda läheb kllitor ja selle alumine osa väga paiste ja punetab. Lisaks tekitab see ebamugavustunnet, kipitust ja valu ning viimane kord oli paistetus eriti hull. Enne probleemi esile hakkamist käisin ka günekoloogi juures, sest voolusel esineb ebameeldiv lõhn, kuid proovid olid kõik korras. Olen ka aasta tagasi keemiaravi lõpetanud, kuid sellel ajal ja mõned kuud peale keemiat selliseid probleeme ei esinenud.

Ette tänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kipitust ja paistetust tekitab kõige sagedamini kandidoos ning ebameeldiva lõhnaga voolus on bakteriaalse vaginoosi tunnus. Kandidoos ja vaginoos esinevad väga sageli koos. Ilmselt said arsti poolt tehtud kõik sugulisel teel levivate infektsioonide testid, mis on korras. Soovitan testida nii candida albicansi kui ka bakteriaalse vaginoosi tekitajate ( Atopobium vaginae ja Gardnerella vaginalis) suhtes.
Heade soovidega,
dr.K.Seidelberg