bartholini nääre 13.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, u 3a tagasi tekkis mul bartholini näärme põletik ehk muna tupekanalis, ja see avati keskhaiglas, nüüd on see sama probleem mind jälle vaevama hakanud, nadalad tagasi tekkis uus valulik muna tupekanalisse kuid nüüd juba kliitori all, tupekanalis,paistetus ja siis mäda tuli ise välja, sõin antibiootikume, lümfid olid paistes. sooviksin rasestuda mingi aja jooksul, olen 22, kuid see probleem teeb mulle muret, kas on võimalik ultraheliga kindlaks teha et sellest munast ei hakka midagi kasvama? mida teha? eemaldada nääre? kuid muna teekis nüüd uude kohta!

ette tänades,

k.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud k.

Bartholini näärmed asuvad (ainult) suurte häbememokkade tupeesiku poolsetel külgedel. Kliitori all on tegemist millegi muuga.

1)Ultraheli uuring ei ole näidustatud, kuna ultraheliuuringul vaadatakse väikeses vaagnas paiknevaid organeid. Välisgenitaalidel ja tupes olevaid muutusi saab arst jälgida silmakontrolli all. UH ei näita üldjuhul põletikke.

2)Pöörduda naistearsti poole konsultatsiooniks edasise suhtes!

3)Vajate uuringuid kõikidele sugulisel teel levivatele põletikele

4)Pidage kinni intiimhügieeni reeglitest

5)Jälgige kaebusi ja esitage arstile Teid vaevavad kaebused

6)Karastage end ja tõstke oma organismi kaitsevõimet

7)Hoiduge suguhaigustest

Naistearst G.Litter