Seks 03.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline küsimus, et seksuaalvahekorra ajal ei tunne ma penetratsiooni käigus mingit erutust ega midagi, see pole valulik, lihtsalt tuim tunne. Kliitori kaudu jõuab orgasmini küll aga mitte penetratsiooni teel. On seda võimalik kuidagi muuta või jääbki see nii olema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vahekorraga seoses orgasmini jõudmine on igal naisel individuaalselt erinev ja sõltub väga paljudest erinevatest teguritest. Kliitori piirkonnas on anatoomiliselt kõige rohkem tundlikke närvilõpmeid ja sellepärast on selle piirkonna stimuleerimisel kõige kergem orgasmi saavutada. Tupes ja häbememokkades on erineval hulgal närvilõpmeid, kuid ainult penetratsiooni teel ei pruugi erutust ega orgasmi saavutada. Oluline on sellest oma partneriga avatult rääkida. See on pigem sage, et penetratsioon rahuldust ei tekita, kuid oluline on üldine protsess, mitte ainult orgasmi saavutamine. Nautige oma keha ja olge teadlik, mida tunnete. Kliitori stimuleerimine ja orgasmi saavutamine enne penetratsiooni või vahetult peale partneri orgasmi on sageli naudingut pakkuv nii teile kui partnerile. Saate proovida erinevaid lisastimulatsiooni pakkuvaid vahendeid. Elu jooksul, oma keha ja teineteist rohkem tundma õppidest leiate kindlasti erinevaid naudingut pakkuvaid variante.