Pikaajaline kliitori paistetus ja valulikkus 09.06.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on ligi aasta juba kestnud tupe ja kliitor valulikkus. Alguse sai kõik lihtsalt valulikkudeks muutunud vahekordadest - tunne nagu oleks tupe "eespool" paistes. Hiljem lisandus juurde ka valulikkus kliitori/kusiti piirkonnas. Umbes kord nädalas tekib selline ühepäevane põiepõletiku tunne - on valus urineerida, läheb iseenesest üle. Samuti oleks kliitor nagu paistes ja seal ümber valge "ollus". Varem muutis see lihtsalt vahekorrad pea võimatuks, aga nüüd valutab ka niisama (valu on tuikav, vahekorra ajal põletav). Olen otsinud arstidelt korduvalt abi, aga kuna analüüsid midagi ei näita, ei oska nad ka mind kuidagi aidata. Vahel on valud ka alakõhus, aga ka selle kohta pole osatud midagi öelda (ka gastroenteroloog mitte). Ma ei oska enam midagi peale hakata ega ka kuhugi pöörduda. Regulaarset suguelu pole olnud ka enam ligi aasta võimalik elada, kuid ei ole hirme ega närvilisust vahekorra ees, et need valud oleksid võinud vaimsetel põhjustel tekkida. Nüüdseks on need probleemid muidugi sügava meeleheite ja depressiooni tekitanud. Kas oskate ehk midagigi soovitada või teate mõnda väga kogenud günekoloogi, kelle poole võiksin pöörduda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Tegemist on düspareuuniaga, mis on mööduv ja ületatav sümptom, mitte diagnoos ega haigus.
Tahaks loota, et olete tõesti günekoloogiliset terve noor naine, kuid vajate seksuaalterapeudi nõuannet. Soovitan seksuaalterapeuti dr Mare Pruks
http://www.erapraxis.ee/seksuaalteraapia/

Välistada tuleks nn mesinädalate põiepõletik ja vulvodüünia jpm. Suure tõenäosusega vajate nõustamist libestite kasutamise, seksuaaltehnikate, sekslelude, seksuaalhügieeni ja korduvate vahekordade ning sagedate vahekordade suhtes ja neist tulenevatest mööduvate füsioloogiliste muutuste suhtes välisgenitaalidel. Tähtis on edukalt lahendada partnersuhte probleemid suguelusse puutuvates kokkulepetes ja küsimustes.
Tehke otsus, kas soovite sünnitada või soovite rasestuda, valige sobiv kontratseptsiooni meetod. Infoks, et mittehormonaalsed vahendid on käsimüügis: erinevad meeste kondoomid, Pharmatex sari, uusim on viljakusmonitor.ee tutvuge nende kodulehel oleva infoga, saate palju uut enda kohta teada.

Apteegi käsimüügis on abistavad vahendid: Intimina libesti, Ecocillin tupekuulikesed ja suukaudsed tabletid info ecocillin.ee, Klotrimasool kreem, Vagisan kreem jpm

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid