Valu, ebamugavus kliitori lähedal 19.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen ka varem kirjutanud. Eelmise aasta märtsi kuus päev pärast seksuaalvahekorda hakkas mul nö põiepõletiku tunne, koguaeg oli vaja pissida ja tilk tuli. Juuli kuus läksin arsti juurde ning tehti analüüsid, uriiniproov öeldi, et ei ole midagi viga ning seejärel läksin naiste arsti juurde. Tehti ära kõik suguhaigus, muud analüüsid ning jällegi viga mitte midagi. Seejärel käisin ka ultrahelis, uroloogi juures, mrt uuringul ning põiesisesel uuringul kus masinaga vaadati. Viga mitte, kui midagi. Seejärel määrati Gepan Ravi. Mida sain kokku 6 korda mul hakkas parem ning Ravi lõpetati eelmine kuu. Nüüd on aga tihti peale imelik, ebameeldiv selline valu või tunne pärast urineerimist kliitori lähedal ning tihti peale ka lihtsalt kui miski läheb vastu. Väga ebameeldiv, kipitab/valulik tunne. Pesen 2x päevas intiimpesugeeliga ning ka naistearsti juures pole midagi viga.
Tarbin iga päev keefirit, jogurtit ja vett. Eriti on kipitustunne siis, kui tuleb mingi värvusetu vedelik aga kõige rohkem häirib pärast pissil käimist valu/imelik tunne kliitori juures ja see ei lõppe ära.

Mida peaksin tegema?
Parimat!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi on väga raske täpselt teie muret diagnoosida, seda enam, et eelnevalt teostatud erinevad analüüsid ja uuringud ei ole midagi näidanud. Anatoomiliselt on kliitorist pisut allpool tupe sissekäigus ülal kusiti ava. Olete saanud 6 korda saanud Gepan ravi, mis võib individuaalselt kusiti piirkonda ärritada. Võiksite proovida söögisoodalahusega loputusi ja tsingiga kreemi või salvi kasutamist, mis aitaks seda piirkonda pehmendada ja rahustada. Kindlasti on toitumise jälgimine oluline , et tupe ph ei oleks liiga happeline ning tarbida palju vedelikku, eriti taimeteesid ( kummel, pärnaõis, saialill). Kui teil kaebused ei leevendu, siis palun pöörduge uuesti uriinianalüüsideks perearsti poole ja vajadusel uuesti ka naistearsti poole.