Valulik menstruatsioon peale Levadonna SOS tabletti 27.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin küsida nõu. Kasutasin kaks nädalat tagasi ühe päevase vahega kaks korda Levadonna tabletti. Tean küll, et nii ei tohiks tegelikult teha. Laupäeval, 25. veebruaril hakkas mul vist menstruatsioon. Mure on aga selles, et see toimub tugeva alakõhuvaluga ning vereeritus on väga väike ning täiesti pruunikas. Tavaliselt ei ole nii olnud. Kas see on peale Levadonna tablette normaalne? Kas see on üldse menstruatsioon? Ootasin päevade algust ka sellepärast, et hakata võtma rasestumisvastaseid pille Jasminelle. Laupäeval võtsin esimese tableti. Kas võin kindel olla, et tegu on siiski päevadega ning olen edaspidi raseduse eest kaitstud?
Olen vastuse eest tänulik.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

Olen teiega nõus, SOS pillid on ikka mõeldud ülinoortele koolilastele, kui on juhtunud soovimatu vahekord.
Kas ikka saab kindel olla, et tegelikult ei olnud nn biokeemilist ehk väga väikest rasedust?
See ei ole normaalne, see ei pruugi olla menstruatsioon. Ei või kindel olla.
Arvestades vanust, kombineeritud antibeebipillide trombiriski, suitsetamise keeldu, lennutrombooside riski jne, jne, siis ei oleks see parim valik.
Kui enam sünnitada ei soovi, siis mõelge munajuhade sulgemisele või partneri vasektoomiale. Siis saab säilitada rahuliku psüühika. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7