Abort, sos tablett ja määrimine 03.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 28.aastane naine. Ei suitseta ega haigusi pole.
Sünnitanud pole.

Käesolev eluperiood on keeruline Ning ebaterve suhte lõpetamine tuli koos abordiga.
Panen kirja enda mured ja küsimused allpool.
11.11.2021 tabletiabort - paranesin kiiremini kui nädal.
17.11.2021 vahekord kondoomiga.
Partner kes oli toeks kinnitas, et ta on just testid teinud Ning
Suguhaigustest vaba. Juhtus nii et esimesed sekundid
Ilma kondoomita, lõpp kondoomiga.
18.11.2021 olin nii ärev ja paanikas Ning kartsin raseduse kordumist Ning võtsin SOS tabletti.
02.12.2021 naistearsti vastuvõtt-kontroll.
Kõik on korras emakas on puhas ja plaanis on spiraali paigaldus.

Nüüd Aga minu suured mured-küsimused.
Täna, so 03.12.2021
Pruunikas määrimine (algas tilga verega kergel
Punnitamisel) -
Paanika, kas see on SOS pilli ja hormoonide süü?
Teine küsimus -
Kuna olen hetkel enda tervise pärast Väga muretsev soovin siiski teha suguhaiguste testid, kahetsen kohutavalt toimunud vahekorda. Millal
Oleks oige aeg teha teste, et need nö aktuaalsed vastused oleksid? Saan aru, et Kohe teha ei ole
Motet, hetkel nädal moodas.
Kolmas küsimus- kas pruun voolus minu olukorras võib olla juba mingi haiguse tunnus? Samas
Kui arst alles eile vaatas ja koik ok.
Lisan veel, et maarimine minimaalne, pmt
Ainult wc’s kaies.

Ootan Väga teie vastust. Suured tänud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vähene veritsus on seotud SOS pilliga, see on väga sage pilli kõrvalmõju. Menstruatsioon algab tavaliselt 4 nädalat peale aborti. Kuna võtsite SOS pilli, võib menstruatsiooni aeg olla ka hiljem. Sugulisel teel levivate infektsionide osasas soovitan testida 3 nädalat peale kaitsmata vahekorda. Kasutage alati kondoomi ka peale spiraali paigaldamist, kui te pole partneris kindel.
Head soovides,
dr. Katrin Seidelberg