Küsimus Yasminelle pillide kasutamise kohta 05.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin küsida nõu. Kasutan raseduse vältimiseks Yasminelle pille. Eelmise paki viimase tableti võtsin 13. septembril ning 16. septembril algas menstruatsioon. Järgmise paki esimese tableti oleksin pidanud võtma 20. septembril. Unustasin aga uue tabletilehega mitu päeva alustada ning 23. septembril oli kaitsmata vahekord. Alles siis meenus, et olen unustanud tablettidega uuesti alustada. Võtsin samal õhtul korraga 4 Yasminelle pilli ning u 14 tundi hiljem igaks juhuks ka ühe Levadonna tableti. Peale seda olen kasutanud Yasminellet korrektselt. Ehk siis vahemik, millal unustasin pille kasutada oli 20 - 23. sept (menstuatioon algas 16.sept).
Sooviksin teada, kas praegu vahekorras olles olen raseduse eest kaitstud (hetkel ei ole suguelu elanud) või peaksin praegu enne uue menstruatsiooni alguseni seksuaalelust hoiduma.
Olen tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, tegelikult on nii kui unustate tabletti votta, siis játkate ikka skeemi járgi uhe kaupa seni kuni karp otsas. Sel juhul soovitatakse kasutada kondoomi seni kui originaal otsas. Kahte hormonaalset erinevat preparaati ikka ei tohi vôtta. Vôib tekkida tsûkluháire . ja kesta mitu kuud. Suure tôrnàosusega rase teie ei ole, tsukliháire vôib kûll tekkida. Seetôttu tehke kord nàdalas rasedusetest . Dr Kadastik