Probleem süütuse kaotamisega 01.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline probleem et ei saa hakkama süùtuse kaotusega, proovinud pikalt ja erinevat moodi, erinevaid poose ja vahendeid kasutades, aga ei õnnestu, on valus ja ei taha lasta partneril jõuga suruda

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vajate põhjalikku konsultatsiooni koos läbivaatusega naistearsti juures. Vaginism on selline olukord, kus pinge ja hirm valu ees ei lase lõdvestuda, tekib tupelihaste kramp ja vahekord pole võimalik. Harvem võib põhjuseks olla tihke neitsinahk. Kõige sagedamini on probleem psühholoogilist laadi ja seotud hirmudega. Julgustan Teid konsulteerima ka seksoloogiga.