päevi pole tulnud pärast süütuse kaotamist 17.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 14 aastane neiu ning kaotasin süütuse 09.04, päevad pidid hakkama samal päeval kuid nüüdseks on 17.04 ning siiani pole päevi hakanud. vahekorras kasutasime kondoomi. Kas peaksin muretsema või on see normaalne?
see kuu on mul palju stressi olnud, äkki põhjustab see?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale menstruatsioonide algust on esimestel aastatel menstruatsioonid sageli ebakorrapärased. Ka stress võib olla üheks põhjuseks. Muretsemiseks pole põhjust. Kuna kasutasite kondoomi, on rasedus 99% välistatud. Kui menstruatsioon paari nädala jooksul ei alga, soovitan siiski teha ka rasedustesti.