Emaka abrasiooni järgne tüsistus? Ravimi vajalikkus? 09.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

04.11 oli seoses peetunud rasedusega (ca 10 nädalat) kirurgiline puhastus. 06.11 tuli verega ka hüübeid, tükke mis mahtusid nö sidemesse ära. 07.11 tuli veel suuremaid tükke ja väga suures koguses mitmeid kordi järjest.. Pidin need kallama pükstest wc potti, läksin täiesti paanikasse ja hiljem kohe emosse. Kas tõesti võib mõne organism nii järsult reageerida, et kõik korraga välja kukub? Või on see juba märk tüsistusest?

Emos vereanalüüs ja hemoglobiin 124- korras. Valvegünekoloogi üleskirjutus 07.11 uhst: (pilt failis lisatud)
Emakakael vis iiUHD-s norm leid. Tupes mõõdukas verine voolus. Emakas antev norm strukt endom 1.5 cm, fundus osas ebaühtlane. Ütles, et mingi tükk/materjal siin veel on tulemas. Ja et VÕIB kirjutada ühte rohtu(retsept demoksütotsiin 3 päeva, 3 korda päevas).
Et see tekitab emaka kokkutõmbeid. Hiljem infolehte lugedes ehmusin veel rohkem, et see on sünnituse esilekutsumiseks ja et võetakse arstliku järelvalve all jne. Kuna kõik käis minu jaoks liiga kiirelt ja olles shokis, helistasin arstile küsisin üle, et kas ma PEAN võtma seda või VÕIN ka ilma oodata nö millal puhastub. Ütles, et ei pea võtma, usub et läheb ise korda, et see oli täiesti normaalne leid uhs. Ma pole võtnud seda.

Alates 08.11 pole tükke enam tulnud, ainult õrn veritsus ja nüüd muretsen kas pidin ikka võtma seda rohtu, et äkki ei tulegi see lõpp ise välja mis uhs oli, olen segaduses ja ärevil. Naistearsti juurde kontrollaeg on 23.11.
Mida teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ultraheli pildi järgi tundub, et teil on veel emakas verehüübeid ja võib olla ka väikesi koeosiseid. Kui veritsus on praeguseks vähenenud, suuri klompe ega tükke ei tule, siis ei ole vaja hetkel mingit lisaravi. Tavaliselt laheneb see loomulikul teel ja sekkumist ei ole vaja. Kui teil tekib uuesti suurem veritsus, tugev alakõhuvalu, palavik, siis on vajalik EMO-sse pöörduda. Kui selliseid kaebusi ei ole, veritsus on tagasihoidlik, siis sobib kontroll 23.11. Väga sageli toimub lõplik taastumine järgmise algava menstruatsiooniga, mis peaks teil algama detsembri alguses.
Soovitav on rohke vedeliku tarbimine, mõõdukas füüsiline aktiivsus. Vahekorras ei sobi olla enne veritsuse lõppemist, ei sobi kuum vann, saun, ujumine, suurte raskuste tõstmine.