Puudub abrasioonijärgne veritsus 07.08.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 36 a.vana, 3 sünnitust, 1 peetunud rasedus.
Eile mulle tehti emaka abrasiooni, kuna sellele eelnes 2-nädalane veritsus. Peale operatsiooni oli hästi väike veritsus paar tundi, ning õhtu poole veritsus kadunud ning teist päeva ei ole üldse mingit eritist. Kõhuvalu on talutav (valu sarnaneb nagu kõht oleks lahti), Ibuprofen aitab valu leevendada.
Arst haiglas ütles, et veritsus võib olla kuni 7p., kuid ei ole midagi rääkinud sellest, kui veritsus lõpeb nii kiiresti. Kas on abrasioonijärgse veritsuse kadumine samal päeval normi piires, või peaks valvearsti juurde minema? Kas see võiks olla "hematometra", kuidas selle ära tunda?
Tänan ette!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale emaka abrasiooni esineb vähene vereeritus/määrimine kuni 1 nädala jooksul. Samas võib veritsus olla ka vaid 1. päeval ja see on normaalne. Arsti poole peate pöörduma, kui tekivad tugevad kõhuvalud.