Menopausi järgne veritsus 17.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

26.07.22 eemaldati mul Mirena Spiraal. Spiraaliga veritsusi ei olnud, esines korra aastas väikest määrimist. Alates jaanuarist 2023 hakkasid kord kuus pihta veritsused, Veritsus kestis korraga 6- 12 päeva. 04.2023 tehti emakaõõne abrasioon .Endomeetriumi abrasiooni materjal. Kerge verefoob. Histoloogiliselt on endomeetriumis tubulaarsed sirged näärmed, mis vooderdatud ühetaolise silinderepiteeliga, kus esineb üksikuid mitoose. Strooma on rakutihe. Strooma ja näärmete vahekord vastab normile. Pahaloomulisust ei ole. Leid sobib endomeetriumi proliferatiivsele staadiumile. Septembris algasid mul uued veritsused. Alguses lihtsalt määris , siis aga hakkas tulema verd klompidena ja palju. Verejooksu tõttu 28.09.2023 teostatud erakorraline em. õõne abrasioon. MORFOLOOGIA Inaktiivsete näärmetega funksionaalne endomeetriumi polüüp. 11314008 Endomeetriumi polüüp 278867007 endomeetrium. UH Kirjeldus: Emakas retroversioonis: 6,11 x 5,95 x 7,13 cm Eesseinas intram.m/s Q 1,81 cm ja Q 0,99 cm Endomeetrium.: 0,24 cm, ühtlane Funduses intram.m/s Q 2,32 cm Par.ov.: 3,24 x 3,52 cm, sees sile selge folliikel Q 2,15 cm Vas.ov.: 2,29 x 2,10 cm, norm.strukt. CD-s vaba vedelikku ei ole . EM müoomi tõttu soovit. laparoskoopiline op. ravi. Minu küsimus on, kas ma peaksin otsustama emaka eemaldamise kasuks või oleks mul enne mõtekas kaaluda ikkagi veel kord Mirena spiraali paigaldust ? Varasemalt on olnud 2 sünnitust, mõlemad kulgesid normaalselt. Nooremas eas on tehtud emakakaela konisatsioon, kuna PAP test oli korrast ära. Viimane PAP oli aasta tagasi , normis.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil váikesed solmed, nende tôttu ei pea emakat eemaldama, pigem soovitaks Mirenat, mis kaitseb limaskesta paksenemise / polûûbi eest. Sellised solmed taanduvad, kui teil menopaus saabub. Dr Kadastik