emaka puhastuse järgne määrimine ja voolus 30.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Detsembri alguses oli mul raseduse peetumise tõttu (6+4 peetunud, avastati 12. nädalal, sest hakkas veidi määrima) kõigepealt tabletiga katkestus, verejooks oli 1.päeval väga rohke, edasi aga suhteliselt vähene. Ja siis nädal pärast tabletti tehti mehhaaniline järelpuhastus otsa. Arst ütles, et umbes 1 kuu pärast peaks menstruatsioon hakkama ja käskiski ära oodata need ühed päris päevad ja siis tema juurde tulla jaanuari lõpus.
Mehhaanilise puhastuse järgselt umbes 1 nädala määris hästi vähesel määral. Siis jäi puhtaks. Pärast seda oli lihtsalt suurem voolus kui tavaliselt, aga ei määrinud enam. See voolus ei olnud halvalõhnaline ega muidu imelik, lihtsalt rohkem kui tavaliselt. Nii pärast tabletipuhastust kui ka abrasiooni sain 5-päevase kuuri põletikuvastast rohtu. Nime kahjuks enam ei mäleta.

Nüüd aga mure - täpselt 2 nädalat peale seda mehhaanilist puhastust ja 1-nädalast puhast perioodi hakkas uuesti määrima, mitte palju, aga siiski määrib, sihuke pruunikaspunane. Paar päeva määris, siis oli paar puhast päeva, nüüd täna jälle määrib.
Mis see siis on? Kas väga vähese vereeritusega päevad liiga vara? Või ovulatsioon? (OV ajal pole mul muidu kunagi määrinud!). Või peaksin muretsema ja kiiresti arstile järjekorra panema?
Mingeid valusid, sügelust, kihelust vms ei ole , kõik on enesetundes OK, ainult see praegune määrimine teeb murelikuks. Valel ajal nagu... Ja kui peaksidki need õiged päevad olema, siis nii vähene vereeritus ei ole nagu päevadele kohane.
Mul ei ole kunagi varem mingit sellist asja olnud (aborti, peetumist, puhastust üldse), seepärast muretsengi. Kaks last on küll olemas, aga selline olukord uus.
ette tänades, Merle

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Peale puhastamist võib olla määrimist kuni 4 nädalat. Lõplikult toimubki puhastus peale korralikku menstruatsiooni. Seega teie puhul 2 nädalat peale raseduse katkemist on normaalsed sellised veritsevad episoodid. Peale menstruatsiooni peaks kõik laabuma ja verereitust ei tohiks enam olla.Dr Kadastik