Peale emakaôône abrasiooni ja mirena paigaldust esimene vahekord 02.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas peale emakaôône abrasiooni ja mirena paigaldust esimene vahekord ( 2 nádalat môôdudes) on normaalne et veidi roosakat määrimist tuleb? Peale oppi määris 3-4 pàeva vaid ja nüûd peale vahekord jàlle. Kas vôisin kuidagi vigastada emakaela?
Ennem operatsiooni tehti ka analüüsid mille vastused on nii:

MORFOLOOGIA Adekvaatsus : adekvaatne

Nekrobiootilise detsiidua fibroseerunud koorioni hatud. Stroomas kohati ümmargused näärmed, prolifereeruva epiteeliga

371374003 Rasedusega seotud koed
278867007 Endomeetrium

36850000 Retentsioon

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Enne operatsiooni tehtud analüüsidest selgub.et tegemist oli peetunud rasedusega ja seetõttu oli vajalik see emaka limaskest abrasiooni teel eemaldada.
Kuna vahetult peale operatsiooni viidi emakasse Mirena spiraal,siis on see roosakas määrimine normi variant. ,mis peaks kolme nädala möödudes kaduma.
Edu soovides,
Maie Väli