Progesteroon raseduse ajal 18.08.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

21.07 käisin verest tuvastamas rasedust ja sai ka võetud progesterooni näit, see oli 58,6 ja nüüd täna arst lasi taas progesterooni verest teha ja see oli 36,8. Kas progesteroon ei peaks rasedusega koos suurenema ? Kas madalam näit viitab katkevale / peetuvale rasedusele? Kas peaks hakkama duphastoni tarvitama? Uh järgi oli rasedust täna 7+0 ja südametöö olemas, viimaste päevade järgi peaks olema 8+3, tegelik ovulatsioon oli 6.07 ( ovulatsiooni test positiivne )

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Progesterooni tase on normi piires, kuid arvestades progesterooni langenud väärtust, soovitan hakata lisaks progesterooni kasutama kuni 11. rasedusnädalani.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg