Progesteroon ja rasedus 10.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline küsimus - olen tänaseks 12+3 nädalat rase. Kuna päris raseduse algul juba avastati lootemuna kõrval päris suur hematoom, siis kirjutati mulle progesteroon välja (Gepretix 200mg 2x päevas). Aegajalt oli ka veritsust. Hematoom oli alles ka raseduse 10ndal nädalal ning viimane veritsus oli 30.06, mis kestis umbes 5 päeva.
Kui ma õigesti mäletan, siis pidin ma progesterooni võtmise 12 nädala täitumisel lõpetama, kuid olen praegu jätkanud, kuna hirm on suur. Praegu on mul veel 1 karp tablette järgi. Kas võiksin selle südame rahuks lõpuni võtta või teeb selline lisaprogesterooni kogus siiski midagi halba?

Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna viimane veritsus oli nädal tagasi ja ravi jätkamine annab Teile lisaks ka turvatunde, siis jätkake progesterooni kasutamist ja võtke olemasolevad tabletid lõpuni.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg