Rasedus ja määrimine 27.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Soovin rasestuda, menstruatsioonitsükkel on olnud ebaregulaarne. Viimati kestsid päevad 05.01-09.01 ja pärast seda olen teinud ovulatsiooniteste. 19.01 sain positiivse ovulatsioon testi ja järgmisel hommikul hakkas määrima tumepunast verd, et vajalik kasutada sidet. Verekogus väiksem kui päevade ajal nüüd on see kestnud juba nädala ja samuti sain 27.01 positiivse rasedustest. Kas see võib viidata katkemisele või mõnele haigusele ja selletõttu ka rasedustest positiivne?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Palun pöörduge günekoloogia valvekabinetti. Vajalik oleks kontrollida emakat ultraheliaparaadiaga.
Esmamulje on ,et tegemist on raseduse katkemisega varases järgus.
Ka oleks soovitav määrata ka hCG,progesteroon ja östradiool.
Edu soovides,
Maie Väli