Leükotsüüdid uriinis, rasedus 7 nädalat 13.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Andsin täna esimest korda erinevaid proove, kuna olen 7 nädalat rase. Uriiniproovis on leükotsüüdid üle normi 25. Millele see võib osutuda, millised oleksid järgmised tegevused?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil ei ole urineerimisega seotud kaebusi ( valulik , pidev pakitsus), siis ei ole kohe vaja midagi teha. Leukotsüüte on uriinis vähe ( 25). Uriini analüüsi korratakse ja püüdke seda teha hästi puhtalt, et voolus ei satuks uriini. Oluline on enne pesta, proovitopsi urineerida keskmine osa. Vajadusel teeb ämmaemand ka uriini mikrobioloogilise külvi, et välistada uriinis bakterite olemasolu.