Beebipillide võtmine peale SOS-pilli 06.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin eelmine nädal naistearsti juures ning lasin välja kirjutada beebipillid (Gesytil). Algava menstruatsioonigi pidin nendega algust tegema. 5.03 olin vahekorras, kus kondoom purunes ning järgmisel päeval võtsin SOS-pilli.
Päevad peaksid mul hakkama järgmise nädala jooksul ning kui infolehte lugesin oli seal öeldud, et "alustada Gesytil'i võtmist kui te pole viimase kuu jooksul kasutanud ühtegi hormonaalset rasestumisvastast vahendit"
Siit minu küsimus, kas hakkan beebipille võtma mitte selle, vaid siis järgmise algava menstrautsiooniga?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Oodake ära menstruatsioon ja alustage esimene kord menstruatsiooni esimesest päevast. See, et olete kasutanud SOS pilli ei ole oluline. Edasi järgite pillide kasutusskeemi. Rasedusvastane toime algab kohe esimese kasutuskuuga.