Beebipillide kellaaja vahetamine 30.05.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen võtnud 3 kuud Clormetin beebipille õhtuti kella 22 ajal, kuid sooviksin seda kellaaega tõsta kella 16ks. Kuidas peaksin toimima? Kas alustan uue kellaajaga siis, kui algab ka uus leht ( peale 7-päevast pausi)?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
et pilli võtmise kella-aega ette tuua, pole vajadust oodata uue tsüklini, vaid võtke juba järgmisel päeval pill varem ( k. 22 asemel k.16) ja jätkake nii edasi. Pilli toime nõrgeneb vaid juhul, kui pilli võtmine hilineb 12 tundi ja enam. Pilli võtmine varem ( antud juhul 6 tundi tavapärasest varem) ei too kaasa mingeid probleeme.
dr.Katrin Seidelberg