Beebipillide algus ja kaitsmata vahekord 18.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

15.07 hakkasid mul päevad millega alustasin esimese paki Gesytil pillidega. Seega tänaseks, ehk pühapäevaks olen 3 pilli võtnud ja mul on kolmas menstruatsiooni päev. Paar tundi peale kolmanda pilli võtmist mina ja mu paariline olime vahekorras ilma kondoomita ja ejakulatsioon toimus minu tupe sisse. Kas ma peaks võtma SOS pilli või kaitseb alles kolmas pill sellise olukorra eest?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te jätkate regulaarselt igapäevaselt pillide võtmist, siis rasestumise ohtu ei ole, kuna pillid suruvad ovulatsiooni maha juba esimesel võtmise kuul. SOS pilli pole vaja lisaks võtta.