Gesytil pillide võtmise alustamine 22.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tütrele kirjutati välja gestodeen pillid päevadeaegsete valude reguleerimiseks.
Pille tuleb võtma hakata tsükli esimesel päeval ja tal on nüüd selline küsimus - kas esimese pilli võtmine katkestab päevad, et saaks seitsme tabletivaba päeva jooksul toimuda vereeritus

Tänud ette vastuse eest

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ta alustab esimene kord menstruatsiooni esimesest päevast ja võtab iga päev 1 tableti enam vähem samal ajal. Kui kõik 21 tabletti on võetud, siis teeb 7 päevase pausi. Selle pausi ajal on tal järgmine menstruatsioon ehk vaheveritsus. Siis enam veritsust ei arvesta, vaid alustab uue originaaliga peale 7 päevast pausi ehk siis 8.päeval. Jälle võtab regulaarselt 21 päeva ja teeb 7 päevase pausi jne.
Esimene kord alustades on tal enda menstruatsioon, miks pillide alustamisega seoses võib pikemalt määrida. See on individuaalne, normaalne ja sellest pikemast määrimisest välja ei tee, vaid järgib skeemi.