Rasestumisvastased pillid 20.12.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutan rasestumisvastaseid pille Gesytil 75/20. Võtsin kolmapäevase tableti asemel kiiruga kogemata hoopis neljapäevase, järgmine päev tavapärasel pillivõtmise ajal avastasin selle ja võtsin siis kolmapäevase pilli neljapäeval. Kas see mõjutab kuidagi ka pillide toimet, kuidas peaksin edasi toimima?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Gesytil 75/20 pillid sisaldavad kõik ühesuguses koguses toimeaineid, seetõttu pole mingit vahet, et märgitud päevad läksid vahetusse. Jätka pillide võtmist edasi tavalise skeemi järgi, nii on kindel rasestumisvastane toime tagatud.