Pillide esimene nädal 28.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtsin Gesytil beebipille umbes 2 aastat. Seejärel oli umbes 7 kuune paus. Nüüd alustasin uuesti aga kerge veritsus on kestnud 11 päeva (s.h menstruatsioon esimesed 5 päeva). Vahel on alakõhus tunda kerget survet ka, kuid ei midagi tõsist. Surve on sama mida tunnen päevade ajal, enne suuremat veritsust. Kas ebakorrapärane veritsus on esialgu normaalne? Eelmine kord seda ei olnud

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Esimesel kuu,l kui alustate pillidega uuesti, on pikem määrimine väga sage kõrvaltoime. See ei ole midagi ohtlikku ja sellest välja tegema ei pea. Rasedusvastane toime algab kohe esimesel kuul. Tavapäraselt möödub pikem määrimine teisel kasutuskuul. Kui järgneval paaril kuul pikemad veritsused püsivad, siis on soovitav pille vahetada ( näiteks Gesytil 30).