gestageen-dominantsele naisele sobivad antibeebipillid 08.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen gestageen-dominantne, mistõttu on mul väga valulikud päevad ja PMS. Milliseid pille peaksin tarvitama hakkama, et leida leevendust? Oluline seejuures, et need ei hakkaks kehakaalu tõstma, mingisugust depressiivsust põhjustama ega libiidot madaldama. Palun kirjutada rohkem kui 1 sobivat pilli minusuguse tarvis :)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan kõigepealt konsulteerida oma arstiga, kes teab Teie anamneesi ja oskab öelda, kas hormonaalsed rasestumisvastased vahendid on Teile sobilikud ja kas pole mingeid vastunäidustusi nende kasutamiseks. Juhul, kui mingeid riskifaktoreid ei ole, siis pillidest soovitan esimese valikuna 24+4 pille ( Yaz, Daylette), mis leevendavad hästi PMSi ja valulikke menstruatsioone.