antibeebipillid vanemale naisele 29.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lasin eemaldada hormoonspiraali, kuna tahtsin kaalust alla võtta. Doktor ütles, et ma ei rasestu või kui rasestun, siis ei kanna välja ..., et mul on kliimaksieelne seisund. Kuid mu seksuaalelu on väga aktiivne... Eelmisel nädalal oli emaks just kui kivikõva, kuid see tunne võis olla ka kõhukinnisusest ..., väljutasin pabulaid, lugesin, et pabulad on raseduse üks näitajatest .... Läksin apteeki ja ostsin rasedustesti - ei ole rase, kuid hirm ei taha üle minna. Olen kaalust alla saanud 10 kuuga 16 kg ja uuesti spiraali paigaldada ei soovi. Kas on olemas rasedusvastased tabletid vanematele naistele, milliseid soovitaksite, ma kohe homme lähen ja ostan. Tänan juba ette.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete 55 aastane naine ja rasestumine selles eas ei ole võimalik. Võite ilma igasuguse hirmuta nautida seksuaalelu.