Migreen/Pillid 30.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen pille tarvitanud 3 aastat, viimase poole aasta jooksul hakkasid tekkima tugevad peavaluhood. Neuroloogilt sain diagnoosi auraga migreen. Kas pean pillide kasutamise päeva pealt lõpetama või kuidas edasi toimida?

Tänan

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Jah, teil on soovitav Sibilla Plus pillid lõpetada. Kombineeritud pillid ( östrogeen +gestageen) tõstavad trombiriski ja auraga migreeni korral on see risk oluliselt tõusnud. Lisaks on oluline mitte suitsetada ja toituda tasakaalustatult, et vältida tõsist ülekaalu.
Teile sobivad rasedusvastase vahendina ilma östrogeenita preparaadid nagu minipillid, implantaat, spiraalid ehk emakasisesed vahendid.
Kui olete harjunud pille võtma, siis saate kohe üle minna minipillidele ( nt. Zlynda, Cerazette, Desirette).