Vaktsineerimine 28.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sain täna testiga teada et olen beebi ootel.kuid töö juures tulemas gripi ja läkaköha vaktsiin.kas need on ohutud mulle teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kindlasti on soovitav ennast koheselt gripi suhtes vaktsineerida, sest parim aeg on kaitse saavutamiseks enne gripihooaja algust. Soovitav on vaktsineerida septembri lõpus-oktoobris. Sellega saate kaitsta ka last peale sündi, sest teil tekkivad antikehad lähevad üle lootele ning peale sündi on imik gripi suhtes kohe kaitstud. Vaktsiin kuidagi teile ega lootele ohtlik ei ole.
Läkaköha suhtes soovitatakse vaktsineerida raseduse kolmandas trimestris ehk raseduse 28.-38. nädalal, et ka vastsündinu saaks parima kaitse. Ka see vakstiin ei ole teile ega lootele kuidagi ohtlik.