Liiga pikalt kestnud menstruatsioon. 10.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere olen väga mures kuna mul mens kestnud juba pea 1,5 kuud.Algul määris siis mõnel päeval lahmab ,öösel eritti ja suured veretükid.Ja see on kestnud umbe aastast 2019.Günekoloog pani mulle 4.9.2019 mirena hormoon spiraali.See oli umbes 1 aasta aga midagi ei muutunud vere jooks jätkus.Umbes 2020 vahetas ta mireena välja kuna arvas et see esimene ei ole korralikult asetunud emaka põhjani.Kuna probleem ei lahenenud ja menstr kestis ikka nii umbes kuu.Siis 19.2.2021 pani ta mulle käsivarde68mg implantaadi.Siis veebruaris 9 päeva oli vahe ja hakkasid päevad uuesti.Märtsi alguses olid 2 nädalat siis vahe 7 päeva.Aprillis polnud ültse päevi.Siis algasid mai alguses ja on kestnud täna päevani.Vaheldumisi määrimine verejooks suured hüübed.Minu arst ütles et kuna see implantaat on veebruaris pandud ootame veel nii umbes augustini et kui see olukord pole muutunud siis mõtleme mis edasi saab.Mul siis kroonilised haigused diabeet 2,kilpnäärme alatalitus ja ülekaal.Viimasega tegelen aktiivselt et seda alla saada ,aga tundub et seegi on suur probleem kuna ise arvan et kilpnäärme probleem müjutab kaalu langetada.Aga tulles menstruatsiooni juurde tagasi siis minu arust pole see normaalne et 2 aastaga pole suudetud seda probleemi kotrollialla saada.Kopeerisin ka oma viimase labra tulemused.Ehk saate sealt aru midagi.Soovin et kinnitate et see pole normaalne et menstruatsioon on nii pikkale veninud.Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pikkade ebakorrapäraste veritsuste põhjuse selgitamiseks, mis ei allu ravile( Mirena), on vajalik teha emaka limaskesta histoloogiline uuring. Selleks on võimalik teha ambulatoorselt aspiratsioonibiopsia( Pipelle) või narkoosis emakaõõne abrasioon või hüsteroskoopia. Implantaadiga on ebakorrapäraste veritsuste tõenäosus suurem kui Mirenaga ja seetõttu pole see antud juhul eelistatud vahend. Kaalu kontrolli alla saamine on väga oluline, sest ülekaal on pikkade vererohkete menstruatsioonide soodustav faktor.