Viljatus 02.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen tugevalt ülekaalus 30a naine ning lasin teha synlabis vereproovid hormoonidele
Puuduv menstruatsioon, liig karvkasv näos,kõhul,seljal ( huritism-pcos ? ), u 10a tagasi veel olid menstruatsioon olemas kuid tsükline

Minu küsimus kas ma olen 100% viljatu nende tulemuste põhjal? Või kui suudaksin kaalust alla võtta kas näidud muutuvad? Või olen tänaseks oma kehaga hävitanud võimaluse lapsi saada?

Testesteroon 2,9
Östradiool 101

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pikalt kestnud ülekaal on kindlasti teie hormoonsüsteemi ja munasarjade aktiivsust mõjutanud. Oluline on teha veel erinevaid munasarjade ja kilpnäärme talitlusega seotud analüüse, kontrollida suhkru ainevahetust, et täpsustada olukorda.. Kaalulangetamine on üks osa ravist ja loob soodsama tausta rasestumise õnnestumiseks ( vajadusel kunstliku viljastamise abil). Teil on kindlasti soovitav pöörduda toitumisterapeudi ja personaaltreeneri poole ning lisauuringud teha günekoloogi ja perearsti poolt. Oodata nende uuringute ja ravi alustamisega ei ole kindlasti soovitav.